نشانه‌هایی از حیات در سیاره ناهید ! ! !
نشانه‌هایی از حیات در سیاره ناهید ! ! !

نشانه‌هایی از حیات در سیاره ناهید کشف شد!

یک بیانیه‌ی مطبوعاتی بزرگ امروز دوشنبه، 14 سپتامبر توسط انجمن نجوم سلطنتی منتشر خواهد شد. دانشمندان می‌خواهند خبر بزرگی را به شما بدهند. به گفته‌ی چندین منبع آگاه از جزئیات این بیانیه، «فسفین» در جو ناهید کشف شده است. وجود این عنصر نشان می‌دهد که شیمی‌ عجیب و غریبی در این سیاره در حال وقوع است، زیرا فسفین چیزی است که هرکجا باشد حیات نیز در آنجا وجود دارد. (تا جایی که ما می‌دانیم).

 

 بسیاری از اخترزیست‌شناسان حضور “فسفین” را به عنوان «علامت زیستی» مشاهده کرده‌اند، یعنی وجود احتمالی حیات. این کشف توسط آرایه‌ تلسکوپی آتاکاما(ALMA) واقع در شیلی و تلسکوپ جیمز کلرک مکسول واقع در هاوایی، صورت گرفته است. این تیم تحقیقاتی شامل اعضایی از دانشگاه منچستر، موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه کاردیف است. مقاله‌ای در شماره‌ی 14 سپتامبر در نشریه  Nature Astronomy منتشر خواهد شد.

به گفته محققان سازوكارهای غیرزنده (مثلاً آنهایی که به حیات ربطی ندارند) كه ممكن است فسفین تولید كنند، نمی‌توانند این مقدارِ زیادِ شناسایی شده را توضیح دهند و احتمالا این مقدار “فسفین” به فعالیت میکروب‌های بی‌هوازی مرتبط می‌باشد. فسفین در منطقه‌ای موجود در جو سیارۀ ناهید شناسایی شده که به نظر برخی محققان، قابل‌سکونت است.

فسفین(Phosphine) با فرمول شیمیایی PH۳ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۲۴۴۰۴ است. که جرم مولی آن 33.99758 g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، گاز بی‌رنگ است. برای اینکه ببینیم اخترشناسان چه نظری در این مورد دارند، باید منتظر گزارشات این بیانیه‌ی مطبوعاتی باشیم که در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ آغاز می‌شود. خبرهای بیشتر بزودی….

 

مفهومی ترین فیزیک ، با ساده ترین روش ها

کلیپ های آموزشی
ارتباط با ما
.
.
تمامی حقوق این سایت متعلق به حمیدرضا تولا می باشد
کانون ارتباطات و تبلیغات فرا